Merhaba sayın okurlar,

DC sinematik evrendeki en son ekip filmi ile karşı karşıyayız. “BvS” filminde toprağa gömdüğümüz süpermenden ve gişe başarısızlığından sonra kendini affettirme amacıyla görücüye çıkan bir film salonlarına yerini almıştır.

Ben A. ve Gal G. başrolleri paylaşıp ana ekibe yeni elemanlar katılmıştır. Eski rolleri ile Amy A. ve Jonathan Kimble S. bazı sahnelerde boy göstermiştir.

Filmin fragmanını izlerken konuyu anlamayıp rastgele sahnelere yer verilmiştir. Fragmandaki bazı sahneler ise filmde yer almamıştır. Öyle heyecanlandırıcı bir mevzuatta olmadı ama gene merak edip izledim.

Filmin konusu kısaca özetlersek, süpermenin kırkıncı gün mevlütü sonrası gezegendeki durumlar ele alınmıştır. “Umut”unu kaybeden dünya, küçük suçlular tarafından krizi fırsata çevirme ortamına dönmüştür. Küçük suçlular dışında gezegeni ele geçirmeye gelen bir uzaylı generalde kutu kutu pense oynamaya gelmiştir. Batman ekibi toplayarak basket maçı kadrosu ile karşı çıkmaya çalışmıştır, sonra olaylar olaylar. Görüntü anlamında fena olmayan sahneler mevcut, hikaye kurgusu basit ve sade ilerliyor. Bu filmin diğer dcdaşlarından farkı yönetmenin kişisel trajedisi sebebiyle başka bir marvelci Joss W. tarafından tamamlanmasıdır. Filmin üzerinde bu etkiler gözle görünüyor, espriler ve insanlık halleri ortaya çıkmıştır. Kısa bir film gibi kalmış olup (yapımcılar yönetmeni buna zorlamış) anlatılmak istenen daha çok şey varmış gibi bir izlenim oluşturmuştur. Film sonrası iki tane mini vidyocuk bulunmaktadır.

Sonuç olarak DC Sinematik Evreninde yeni karakterleri tanıtıp “dc dünyasını” ekonomik olarak yeni ruh ile kurtarmaya çalışıp, her kahramanın hikayesini, bir birleri ile etkileşimini tek kelimelik vurgu ile  ortaya karışık aperatif şeklinde sunulup doyurucu olmamıştır.

Filmin sonunda aklınızda kalan ise…

Barry Allen: What are your superpowers again?

Bruce Wayne: I’m rich.

24623891953_96d25dbe6a_z
Benim ne işim var burada? (Got Ham?)
Reklamlar