Merhaba sayın okurlar,

DC film evreninde yeni duraklarından birisi ile karşı karşıyayız. Önceki “BatmanvSuperman” filminde tadımlık arzı endam eden Gal G. , bu sefer tek başına ipleri eline alıyor. Önceki film beklentileri karşılamaması sebebiyle “tamam yada devam” şeklinde yayına girmiştir.

Filmin fragmanını izlerken Amazon prensesinin dünyadaki uyumsuzlukları ön plana çıkmış. Tema müziği ayrıca çok hoş, wonder women kapsayan tarzda olmuş.

Filmin konusu kısaca özetlersek BvS filminde görülen fotoğraf üzerindeki ekibin -Diana Prince- ile ilgili ilişkisine detaylı bir şekilde işleniyor.  Wonder köken hikayesi ve 1. Dünya savaşı içerisinde olaylar gelişiyor. 2.20 saat boyunca dram, aksiyon ve komedi hafif şekilde işlenmiştir, derinlik yok. Politik olarak ortaya klişe oluşturulan karma bir takım var. Savaş ortamı sebebiyle insanlar patır patır öldürülmüştür. Gene Almanlara suç atılmış ama bırakın artık bu tür geyikleri. Genel olarak konu pek iyi akışkanlık gösterememiştir. Mantıklı olmayan sahneler vardır. Görsellik ve kostümler fena değildir. Sonu da iyi bağlayamamışlar. Ülkemize yer verilmesi ve Türk bayrakları olması ayrıca hoş bir detay.

Sonuç olarak “güçlü kadın” akımının olduğu zamanlarda kadın yönetmen, başrol ve yan karakterlerin ağırlıklı insanın vahşi doğasının da saf amazon prensesi tarafından sorgulandığı zararsız ortalama bir film olmuştur. 4DX izleme sebebiyle de gerçek at binmiş kadar oluyorsunuz…

Filmin sonunda aklınızda kalan ise…

The Chief: May we get what we want.

Sameer: Get what we need.

Steve Trevor: And never get what we deserve.

gal-gadot-batman-v-superman-600x450
“Açaydım kollarımı getme diyeydim!”

 

Reklamlar