Merhaba sayın okurlar,

İlk filmin ekonomik başarısı sebebiyle ekibi tekrar toplayarak devam filmi çekilmiştir. Konu olarak ekibim lider olan Peter’ın baba tarafını tanıma isteği etrafında giriş yapılmıştır.

Mevcut ekip dışında yeni bir iki karakterde ekibe katılmıştır. Slyvester S. küçük bir rolle karşımızdadır.

Filmin fragmanını izlerken öyle gaza getiren tempolu bir film beklentim olmadı. Gene aksiyon sahnelerine yer verilmiş ama fragman da pek çok şeyi açıklamıyor.

Filmin konusu kısaca özetlersek Peter’in babasının sürpriz yumurtadan çıkar gibi karşısına çıkmıştır. Ondan sonra baba-oğul ilişkisini galaktik düzeyde işlendiğini görüyoruz. İlk filmde olduğu gibi şarkı akışlı sahneler ara sıra arzı endam ediyor. Bebek Groot, ilk film gibi kapsamlı olmasa da dar alanda  yaşanan olaylar ve gelişmeler oluyor. Görsel anlamda bakıldığında mevcut tarzın üstüne çıkılmış ve güzel anlatım tekniklerine yer verilmiştir. Groot yeterince işlenememiş ayrıca bazı gereksiz referanslar var.

Sonuç olarak marvel sinematik evrenine neredeyse hiç katkısı olmayan (tadımlık katkısı) ve bebek groot-baba-oğul duygusallık üçgeninde yer alan bir film olmuştur. Ekonomik amaçlarla çekilmiş olup şarkı odaklı aksiyon tarzı eser severseniz izleyebilirsiniz.

Filmin sonunda aklınızda kalan ise…

Drax: There are two types of beings in the universe: those who dance, and those who do not.

Peter Quill: I get it, yes. I am a dancer, Gamora is not.

Drax: You need to find a woman who’s pathetic, like you.

casting-guardians-galaxy-2-pom
(Fly you fools!) Halı saha öncesi fotoğraf.
Reklamlar