Merhaba sayın okurlar, uzun bir aradan sonra tekrar yeni bir film yorumlaması ile karşınızdayız. Uzun yullardan beri “Wolverine” takılan Hugh J. son kez 18+ film ile karşımızda. Artık yıllanımış tabi, emeklilik günün doldurmak için son kez mesai yapıyor.

Hugh J. dışında profesör charles xavier. olan Patrick J. ve  bir kaç yeni eleman ile vizyona girmiştir.

Filmin fragmanını izlerken “hurt” adlı parça eşliğinde izlemek gerçekten atmosferi çok güzel yakalıyor. Tabi birden fazla fragman var ama filmde “hurt” parçası geçmedi.

Filmin konusu kısaca özetlersek Wolverine iyice yıllanmış, gözlerden ırak yerlerde şöförlük işi yapmaktadır. Profesör Charles Xavier da yıllardan nasibini almış ve wolverine tarafından bakılmaktadır. Wolverine yaşadığı yere kendi gibi olan bir küçük kız gelince olaylar başlıyor. X-men filmlerinden farkı bugüne kadar efendi dil kullanan ekibin ağzını bozması. Aksiyon olayı kanlı ve dalgalı şekilde ilerliyor.  Hikayeye katkı sağlamayan gereksiz  bazı sahnelerle doldurulmuş,  sonu pek iyi bağlayamamışlar.

Sonuç olarak mutant olsakta insan insandır tarzında bir film olmuş. Fox yapımcıları bu eserlerin ruhlarını tam olarak yansıtmayıp bir yapaycılık söz konusu olmuştur. X-men maratonu yaparken izlenebilecek bir eserdir. Karizmatik  Wolverine olan Hugh J. Güle güle ediyoruz.

Filmin sonunda aklınızda kalan ise…

Laura: I have nightmares. People hurt me.

Logan: I have nightmares too. I hurt people.

Laura: I hurt people, too. Bad people.

Logan: [sadly] All the same…

logan-x-men-comics
X-men-ception
Reklamlar