Merhaba sayın okurlar, uzun bir aradan sonra tekrar yeni bir film yorumlaması ile karşınızdayız. Marvelin fani dünyayı bırakıp biraz da öteki dünya ile ilgili hikaye anlatalım düşüncesiyle ortaya koyduğu bir film yorumlaması aşağıda yer almaktadır.

Karakteristik tipi olarak baş rollerden Benedict C. filmdeki karakteri hakkında kendi röportajında da belirtiği gibi sherlock holmes, house md gibi kendini beğenmiş, zeki ve küstah rolünü görünce bu “ne arkadaş hep aynı rolü farklı filmlerde veriyorsunuz yeter ama” diyerek sıcak bakmamıştır. Onlarda farklı ambalajında değil içeriğinde diyerek onu ikna etmişlerdir. Benedict C. dışında yan karakter konusunda her yerde görülen Rachel M. A. ve bir kaç eleman yer almıştır. Mads M. unutmamak lazım.

Filmin fragmanını izlerken öyle diğer marvel süper kahraman filmleri gibi bir beklentim olmadı. Dr Strange tanımak amacıyla filmi görmeye gittim.

Filmin konusu kısaca özetlersek Dr strange köken hikayesi işlenmiş, (aslen kayserili olduğu) doktorluk hayatı ve kaza sonrası yaşadıkları yansıtılmış. Hikayesi pek iyi işlenmemiş, derinlik ve karakter gelişimi yok,basite kaçılmış. Konsantre olarak konu hızlı ve kopuk ilerliyor. Diğer marvel filmlerinden farklı olarak sihir olayı üzerine kurulmuş durum ile başınızı döndürebilecek sahnelere sahip. Ayrıca komik durumların ara sıra salonda kahkahalara sebep olduğu doğrudur.

Sonuç olarak Dr Strange mistik bir yolculuk ile kendini keşfetme felsefesi olarak izlenebilirliği olan ama o kadar da tv filmi olarak izlenebilir. Kötü adamların aslında felsefe olarak kötü olmadığını ama uygulama da bazı sorunlara sebep oldukları görülüyor.

Filmin sonunda aklınızda kalan ise…

Kaecilius : You’ll die defending this world, Mister…

Dr. Stephen Strange: Doctor!

Kaecilius: Mister Doctor?

Dr. Stephen Strange: It’s Strange!

Kaecilius: Maybe, who am I to judge?

benedict-cumberbatch-films-doctor-strange-in-nyc-first-pics-42
Kayserili Strange ve New York Zeybek ekibi kolbastı oynarken…
Reklamlar