Merhaba sayın okurlar, UNESCO tarafından süperkahraman yılı ilan edilen 2016’daki en çok beklenen ikinci filim ile karşı karşıyayız. DC Marvelin süperkahramanlarına rakip olarak gerçek kötüleri  “hadi bakalım, bir de buradan deneyelim, para çıkıyor mu?” diye  piyasa sürmüşlerdir. Will S. ve Margot R. ekibin ağır toplarından olup filmde “klasik zenci ağzı” ve “psikopat hatun” olarak arzu endam etmişlerdir. Önceki “BatmanvSuperman” filminin yeteri heyecanı sağlamadığı için bu filmde de pek bir beklenti içine girmedim.

Filmin fragmanını izlerken böyle bir ekip ile farklı bir şeyler konulabileceği kanaatindeydim. Konusunu fragmandan pek çıkaramadan karakterlerin ilişkilerini görmek amacıyla filmi izlemeye gittik.

Filmin konusu kısaca özetlersek kötülerin tanıtımı ve belirli bir aksiyon içine atımı olarak yapabiliriz. Karakterler görsel olarak iyi oluşturulmuş ama bazı karakterler hikayesi yüzeysel işlenmiş. Duygusal parçaların ağırlıklı olduğu,aksiyonun pek doyurucu olmadığını görebilirsiniz. Ekibin karşılaştığı “kötü adam veya adamlar” -aaa, sizde burdaydınız dimi- tarzında karambole getirilerek işlenmiştir.

 

Sonuç olarak süperkahraman filmlerinde heyecan dolu hikaye yerine bir kaç ünlü adam ve kahraman sunup, parayı kolay yoldan cukka yapalım kafasında filmlerden bir tanesi olmuştur. İşin ilginci fragmandaki bazı sahneler filmde yer almamıştır. Büyük bir beklentiniz olmasın ve küçük sürprizlere hazır olun. Bir iki gaza getiren şarkınında filmde yer alması güzel anlarından birisidir.

Filmin sonunda aklınızda kalan ise…

Griggs: Ames, If this man shoots me, I want you to kill him and I want you to go clear my browser history…

Suicide_Squad_filming_in_Toronto_11.jpg
Onun arabası var gider mi gider…
Reklamlar