“Farmer şöyle bir sorunum var ufak önemsiz bir sorun. bir akşam çıkmak istiyorum bir adamla yani buluşma gibi. ama kimseyle buluşamam çünkü sen her an benimle bulunmak durumundasın. yani beni evine davet ederse ne olacak? sen de mi geleceksin? öyleyse aklıma gelen tek şey senin beni davet etmen”

01459

Whitney’in canlandırdığı Rachel Marron karakterinin özeti olan bu teklif filmin en sevdiğim kısmıydı şüphesiz. Her şeye sahip olmasına rağmen *”hiçbir şeyi olmadığını” hisseden, şirret olduğunu söylerken aksini duymayı tüm kalbiyle duymak isteyen çocuksu hırçınlıklara sahip bir kadın Rachel Marron. Onun hayatını riske atmamak için yine ondan vazgeçmek zorunda kalan koruyucusuna olan kırgınlıklarını onu acıtmaya çalışarak tamir etmek isterken yine koruyucusuyla tamir olan güçsüz bir kadın ve korkularının üzerine gitmeyi motto haline getirmiş, prensipli koruyucusu Frank Farmer.

Yan rollerin de çok iyi canlandırıldığı bir gerçek ama kız kardeşin üzerinde çok fazla durulmamasına karşın kilit noktalardan birinde yer alması filmde eksik bulduğum nadir noktalardan biriydi. Yine de filmin kriminal yönü, ağırlığı aşk ve müzik olan bir film için tatmin ediciydi. Müzik demişken; filmde adı geçen, duyulan, bahsedilen tüm şarkıları spotify’da “The Bodyguard – Original Soundtrack Album” ismiyle bulabilirsiniz.

Kapanışı yaparken kısaca şöyle diyebilirim, film tipik bir imkansız aşk temasında olmasına karşın müzikleri olsun, oyunculukları,senaryosu ve replikleri olsun aradan geçen çeyrek yıl kalitesinden pek bir şey götürmemiş. Öyle ki Whitney yaşıyor olsaydı yine aynı konserleri verir ve hiç yadırganmazdı diye düşündüm. Pek çok komplo teorisine de kaynak sağlayacak nitelikte bir film olduğunu da düşünmedim değil. Filme puanım 7/10.

*bunu da buraya bırakıyorum

 

 

Reklamlar