…Bir telefon görüşmesi…

– THY bilet alma çağrı merkezine hoş geldiniz, birazdan uygun olan temsilci ile görüşeceksiniz. (Hans zimmer müzikleri çalmaktadır.)
– Merhaba Ben X, nasıl yardımcı olabilirim.
– Uygun bilet sormak  için aramıştım.
– Tabi hangi tarih ve nereden nereye bakıyorsunuz.
– 25 Mart 2016 tarihinde İstanbuldan Gotham’a direkt uçuş ekonomi sınıfı bilet bakıyorum.
– Malesef beyfendi direkt uçuş yok ama Metropolis aktarmalı uçuş mevcut.
– tamam kaydımı yapınız…

Merhaba sayın okurlar, Unesco tarafından süperkahraman yılı ilan edilen 2016’daki İlk ağır toplarından birisi olan film yorumu ile karşınızdayız. Zack S.nin bayağı film anlaşması ile yönettiği yeni Batman ve değişmemiş Supermen  ile vizyona girmiştir. Oyunculuğu her filmde kötü olan Jessie E. bu filmde de çizgisini bozmadan Lex rolüne bölünmüştür. Bu kadar yapmacık ve  kötü bir oyunculuk olamaz.

Artık birden fazla fragman yayınlama geleneğinden dolayı filmin konusu ve sürprizleri ortaya açıkça konmuştur. Merak elementini fragman ile ortadan kaldırmışlar. Gene de merak edip filmi izlemeye gittik.

Filmin konusu kısaca  batmanın supermenin karanlık tarafa geçme paranoyasını ve buna bağlı yaptıklarını içermektedir. Lexte bu çorbaya yeşillik katan kötü adamımız.  Filmin müziklerini Hans Z. tarafından yapılmıştır ki güzel bir atmosfer sağlamıştır. Görselllik konusunda da güzel bir iş çıkarmışlar. Bunun yanında hikaye anlatımı kopuk bir şekilde yer almaktadır. Bir sürü küçük hikayecik bir araya getirilerek sunulmuştur. Malzeme ve ekip fena olmasa da güzel işlenememiş.

Gece 12den sonra toplu taşıma olmadığı için taksi kullanmama sebep olarak yağmurlu bir günde ıslanmama da sebep olmuştur.

Sonuç olarak ilk fragmanlarda bizi heyecanlandırıp, son fragmanlar ile baltalayan filme belki ters köşe yapar diye düşünüp izlemek isteyebilirsiniz ama beklentinizi yüksek tutmayın. Wonder women bile kurtaramaz bu filmi. Bu kadar anlaşma yaptığın için kolaya kaçmışsın Zack S. umarım buna sırtını dayarak serinin diğer filmlerini batırmazsın.

Filmin sonunda aklınızda kalan ise…

Batman: Tell me. Do you bleed?

Batman: You will.

Batman V. Superman: Dawn Of Justice
Paralar cepte fragman güzel olsa da yeter

 

 

Reklamlar