Aslında ilk filimden de bahsetmek lazım. Hızlıca özetlersek dünya dışı kötü adam veya adamlar sebebiyle “her biri iki-üç filmi olan” süper kahramanları bir araya getirilerek dünyayı onlara karşı savunma hikayesi anlatılmaktadır. Ekip, demir adam, kaptan amerika, thor, hulk, kara dul, ve okçu eleman ile kurulmuştur.

İkinci filimde ise ekip yeni bir süper kötü elemana karşı tekrar bir araya gelir. İnsanlardan nefret eden bir yapay zekaya karşı bol aksiyon ve tadımlık komedi ile hikaye işleyişi yapılmıştır.
Bu film ve önceki filmin yönetmeni ve yazarı olan Joss W. hikaye anlatımı konusunda farklılık ile kaliteli bir ürün koyan bknz. “Buffy” elemandır. Ama bu filmlerde basite kaçmışsın Joss, olmadı.

Oyuncular yıldızlar ekibinden oluşturulmuştur ve bir iki yeni eleman eklemişlerdir.

Filmin posteri standart tarzda olmuş.

Filmin konusu demir adamın yapay zeka ile ilgili çalışmalarının ters tepmesi sonucu ortaya çıkan insanlara atarlı bir robotun gezegeni yok etme hikayesi yer almaktadır. Kendisine bir iki yaver alarak insan ırkını ortadan kaldırmaya çalışır. Tabi ekip toplanarak ona karşı savaşarak gezegeni kurtarmaya çalışır.

Sonuç olarak fragman ve ilk filimindeki ile beklenti artması dolayısıyla ikinci filimde beklediğim heyecanı göremedim.Joss W. hayal kırıklığına uğrattın. Birden fazla film olması ve olacağı sebebiyle ismine güvenerek özensiz olarak yayına girmiştir. Süper kahraman filmleri ve dünyası elemanı değilseniz izlemek için fazla sebep yok.

Ayrıca marvel filmlerin sonuna kadar izleyin süpriz kısa ipuçları olabiliyor.

Filmin sonunda aklınızda kalan ise…

Pietro Maximoff: You didn’t see that coming?

"Bir buffy değilsin Kara dul, ona benzemelisin."
“Bir buffy değilsin Kara dul, ona benzemelisin.”
Reklamlar