Bu film yorumlaması, farklı olarak ramazan özel programı tarzında bir anı türü olarak yazılmıştır.

…Mesainin bitmeye yakın zaman da, kan glikoz seviyesinin düşüklüğüne bağlı olarak yarı aç-yarı susuz bilinç açıklığıyla, gelen telefon araması ile irkildim. Metal bükücü iftar ve film ikilisi teklifiyle telefonun öteki ucunda bekliyordu. Gerekli telefonları açıp ve ayarlamaları yaptıktan sonra bahsi geçen AVM doğru yola koyuldum. Buluşup zamanı uyan bir film olan “Yarınının sınırında” 3d olarak izlemeye karar verdik…

…İftara yakın bir süre kala sineme salonuna geçip, koltuklara yerleştik. Yarı-bilinç durumu ile 3 boyutlu film gözlükleri ile ilk defa reklamsız bir film izlemeye başladık…

Tom C. ve Emily B. bu filmin baş rollerin de yer almıştır. Ki Emily B. tip olarak aksiyon yerine sakin filmlere uyan bir tipi var. Kast görevlisi biraz savsaklık yapmış, daha iyi bir aktris seçilebilirdi. Poster artık bilim kurgunun genel geyiklerini içeren orijinal olmayan bir tarza sahip.

Filmin girişi bize baş kahramanı tanıtıyor ama bu kadar temelsiz bir başlangıç olamaz. Ben reklamcıyım diyen baş kahramanı ceza? olarak uzaylı istilasın da çıkarma yapılan bir cepheye gönderiyorlar. Gelişme kısmında da bol bol hikayenin içinde boşluk olduğu için pek bir şey anlaşılmıyor.

Final kısmında benzer bir şekilde bitiyor.

Sonuç olarak bazı güzel fikirler kullanılarak bir şeyler denenmiş ama derinlik olarak tam hakkını senaristler verememiş. Görsel olarak da ortalama düzeyde sunulmuş. Sinema da izlenmeye değmeyecek ruhsuz basitlikle bir bilim kurgu filmi olmuş.

Filim sonunda aklınızda kalacak tek cümle ise…

“Cruel Sergeant: On your feet, maggot!”

Yeminlen bunaldım.
Yeminlen bunaldım bu senaryodan.
Reklamlar