Ergen tipi ne olduğu belli olmayan fantastik türü bir filim ile karşı karşıyayız. Vampir yüzyılından payını almaya çalışan bir filim olarak sınıflandırılabilinir.

Oyuncular arasında özel favori aktrislerimden olan Olga K. -Bond kızı- dikkat çekiyor. Diğer oyuncular da öyle rastgele seçilmiş.

Filmin orjinal posteri de güzel sanatlar fakültesi seçmelerine girip, özel yetenek sınavından kalan bir ekibin bayat sloganını içeriyor.

Açıkçası fragmanı veya konusuna göz atmadan izlerseniz filmin konusunu “harry potterin ilk filminin vampir versiyonu” olarak özetleyebilirsiniz. Filimi izlerken kitapdan uyarlama olduğu belli oluyor. Acayip türler ve çeşitli referanslar var.

Uyarlanan kitabı 2 veya 3 filime bölmeden çekmeye çalıştıkları için konsanstre meyva suyu gibi hikaye olarak yayına verilmiş. Aksiyon sahneleri başarısız, hikaye anlatımı kopuk, gereksiz ergen balo sahneleriyle donatılmış. Bayat replikler ve standart esprileri aralara yerleştirmişler.

Sonuç olarak bir kitap filmi olsun veya genel tarzda olsun inanılmaz kötü bir filim. Bir bilete bir bilet kampayasında  bile zarar ettirecek tarzda bir eser olmuş. Vampirleri evde besliyorsanız bile izlemeyin.

Filmin sonunda aklınızda kalan ise

-I’ve heard a lot about you, Rose. Don’t worry. It was all good.
-No, it wasn’t.-

Bu filimde yer aldığımı kimseye söyleme tamam mı?
Reklamlar