Bu yazı öncekilere göre farklı olacak çünkü en iyi baş kadın oyuncu oscarı kazanmış bir film var karşımızda.Son zamanların yükselen değerlerinden olan Jennifer L. performansıyla bu ödüle layık görülmüştür.

Filimin kadrosunda, Jennifer’ dan başka, önceki aylarda yorumladığımız  “Felekten bir gece 3” den Phil -Bradley C.-yer alıyor. Tabi efsane Robert De N. ve komedyen Chris T. unutmamak lazım.

Filmin  posterindeki  mantık hatasıda Jennifer L. oynadığı tüm filim boyunca pisikopat olan karakterin gülümsemesidir.

Filmin son zamanlı geleneksel hollywood işdaşlarından farkı hikaye temposunun düşük olması. Mükemmel hayatlara sahip insanların yaşadıkları değil halkın içinden gelebilecek bir ailede dönen bir hikayesi bulunuyor. Travma yaşamış bir elemanın sıradan bir hikayesinin anlatılmasının orjinalliği yok. Dans geyiği de öyle ahım şahım değil. Romantizm desen çarpık bir hikaye var.

Oyunculuklara bakarsak Jennifer L. oscar verilmesi abartı bir durum olmuş. Belki karakterin karanlık yapısından olacak ama mimik sıfır, etkili bir sahnesi bile yok. Bradley C. ondan daha iyi bir oyunculuk sergilemiş. Robert De N. ise pasif yan karakter olarak ortalıkta takılmış. Komedyen Chris T. zorlama tavırlarıyla sahne çalmaya çalışmış ve hikayeyi öldürmüştür. İlla zenci dans hareketlerini göstereceksin dimi!

A birde filimin orjinal adında yer alann “silver lining” cümleciği aralara serpiştirilmiş. Bir iki defa tekrarını iç ve dış ses olarak yapıyorlar.

Sonuç olarak günümüz filimlerinin çizgisinden uzaklaşmasına rağmen konusu, hikaye kurgusunun tekdüzeliğinden dolayı pek bir zararsız bir filim olmuş. Hayatın küçük detaylarını farketmeyi sevenler izleyebilir.

Filim sonunda aklınızda kalacak tek cümle ise…

“-Tiffany: You know, for a while,
I thought you were the best thing that ever happened to me.
But now I’m starting to think you’re the worst.

-Pat: Of course you do. Come on, let’s go dance.”

"Oscarımı düşürdüm, kimse hareket etmesin, kırılır!"
“Oscarımı düşürdüm, kimse hareket etmesin, kırılır!”
Reklamlar